KIZILBAŞ Demedik mi?

Yıllarca alevi aileye bir umacı gibi BAKMADINIZ MI?

KIZILBAŞ demedik mi?

Oysa Ali yandaşları ötekilerden ayırt edilmek için başlarına kızıl eşarp sıkması kullanmışlardı. Yani Resulullah’ın tüm ahfadını öldüren SÜFYANİLERE. Demek ki Ali’yi sevmek ve cinayeti protesto etmek KIZILBAŞLIK ha???

Pekiyi bu arada ötekiler ne taktı dersiniz başlarına… Hiçbir şey değişmedi, şu gün camilerde kullandığınız namaz takkesi dediğiniz ruhban kepini taktılar… Ve haham takkecileri, karşı tarafa KIZILBAŞ dediler. Yezid öyle dedi ya! Biz de YEZİDİ olduğumuz ve Alevi olmadığımız için “Tu-kaka kahrolsun kızılbaşlar” dedik.
Halen de diyoruz. “Şu mahalle”, “şu komşu köyden ikincisi ALEVİ köyüdür” diyoruz. Ve TC toprağı içindeki o köye hiç gitmeyen var. Yani bitişikteki köy öteki köye gitmiyor. Ya da sanki Avrupa’ya turistik geziye gitmiş gibi gidiyor, başka bir ülkeymiş gibi… Bize bunu yaptılar.

( Ben Şii, Alevi falan değilim. Bunların olması için benim MEZHEBİM olması gerekir. HANİF‘im >>> Mezhebim yok, saçmalamayın!)

Vay canına: Ehli beyt’i, Hasan Hüseyin ve çocuklarını sen kıtır kıtır öldüreni seveceksin ha! Ben de bu HAKSIZLIĞI BURADA YAZDIĞIM İÇİN ALEVİ mi oldum şimdi! Yoksa sen CİNAYETİ seven bir terörist olmayasın!!!! HAKKI, adaleti korumazsak MAHVOLUR, atalarımıza benzeriz.

Ben “sünniyim” diyeceğim ve YEZİD‘i alkışlayacağım ha???? ADALET istiyorum…

KASAP YEZİD‘in yarattığı SÜNNİ‘ler “Hak mezhebi” mi oluyor şimdi???? Kasap az gelir, YAMYAM Yezid o! O size bir mezheb yarattı: Siz artık ehli Sünnet’tensiniz. Ve siz artık Sünnetullah’dan EBEDİYEN ayrıldınız. Cennet ve cehennem birbirinden EBEDİ ayrılmışlardır çünkü…

Kaynak: Hans von Aiberg

https://www.facebook.com/hansvonaiberg